TJ HC Řisuty VS. HC Děčín
41. KOLO // 17:00 23.2., ZS Slaný

Buldoci sahali po bodech, nakonec odjíždějí z Vrchlabí poraženi

Buldoci sahali po bodech, nakonec odjíždějí z Vrchlabí poraženi

V sobotu se v rámci desátého kola druhé ligy střetly Řisuty se silným Vrchlabím v Krkonoších, po bojovném výkonu se však vrací bez bodů.

Zápas začal ve vlažném tempu, první větší šanci si vytvořil domácí Miškovský, puk si však nedokázal ideálně zpracovat a Ilašenko jej poté přikryl pod lapačku. První vyloučení utkání bylo na straně domácích, toho však Buldoci využít nedokázali, a tak ve své první přesilovce udeřilo Vrchlabí. Po přihrávce Filipa to na Ilašenka zkusil Tomáš Šťastný, jehož střela prosvištěla kolem brankáře, 1:0. Hned šest sekund po následovném vhazování byl vyloučen Vildumetz, druhou přesilovku však HC Stadion nedokázal proměnit. Vteřinu před sirénou ukončující první třetinu byl ještě vyloučen domácí Pojkar, Řisuty tedy začaly druhou periodu v početní výhodě.

Buldoci znovu nedokázali proměnit přesilovku a tak se do šance dostali domácí, Miškovský jel sám na brankáře, minul. To však Vrchlabí mrzet nemuselo, o necelé dvě minuty později totiž severočeši zvýšili na 2:0 díky Jiřímu Šimoníčkovi, na jehož střelu z úhlu neměl brankář nárok. Buldoci se však nevzdali, ba naopak. Trvalo to pouze čtvrt minuty než byl rozdíl znovu jednobrankový, když svou druhou branku v sezóně vstřelil Adam Keller. Šanci vyrovnat měl střelou od modré čáry Dostál, Abrahám jej však vychytal. Na konci prostřední třetiny se hosté dostali dvakrát do velkých šancích, ani jednu proměnit nedokázali a tak udeřili domácí potřetí. Čtyři sekundy před koncem třetiny se trefil Martin Filip.

Ani poté však Buldoci nesložili zbraně. Na začátku poslední třetiny byl vyloučen domácí Chleborád a z následné přesilovky snížil na 2:3 Tomáš Babický. Domácí poté měli šanci znovu navýšit skóre, přesilovou hru po vyloučení Krpaty však nevyužili. No a právě Ondřej Krpata o pět minut později vyrovnal a vypadalo to, že se půjde do prodloužení, proti však byli Martin Filip a Jiří Šimoníček, kteří vstřelili každý po jedné brance a rozhodli o osudu utkání.

HC Stadion Vrchlabí – TJ HC Řisuty 5:3 (1:0; 2:1; 2:2)

Branky a nahrávky: 16. Šťastný (Filip, Abraham), 25. Šimoníček (Bláha), 40. Filip (Moník, Maďar), 57. Filip (Urban, Šťastný), 59. Šimoníček (Bláha, Pojkar) – 26. Keller (Záleský), 45. Babický (Krpata, Kos), 55. Krpata (Babický, Náprstek)

HC Stadion Vrchlabí: Abrahám – Abraham, Chleborád, Niko, Matějček, Pojkar, Moník, Erban – Maďar, Filip, Šťastný, Oppelt, Šimoníček, Bláha, Miškovský, Urban, Pšurný, Kerekanič, Krsek, Mach
HC Řisuty: Ilašenko – Keller, Dostál, Havelka, Bílek, Babický, Kužel, Petržílka – Krpata, Kos ©, Náprstek, Fortelka, Janeček, Záleský, Vildumetz, Hampl, Kalla, Kail, Choc

15.10. v 15:29 |

Aktuality

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner Coca-Cola Česká republika
Partneři
Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák