Čekání je u konce, Řisuty po čtyřech prohrách bodovaly

Čekání je u konce, Řisuty po čtyřech prohrách bodovaly

Ve středu přijela na led Řisut Kobra, která v loňské sezóně byla po základní části první s náskokem dvanácti bodů, teď je až šestá.

Domácí začali utkání aktivně, střely Janečka a Kellera ještě byly zastaveny brankářem Bílkem, jenže po necelých třech minutách hry šli Buldoci do vedení. Tomáš Vildumetz vybojoval puk na modré čáře a vystřelil na přední tyč, brankář vyrazil. Bohužel pro Kobru jen do míst, kde byl úplně volný Petr Janeček, jehož úloha již byla jednoduchá. Pražané se ani po obdržené brance nedokázali vzpamatovat a toho Řisuty využily znovu. Vildumetz z pravé strany našel volného Vincenta Kesziho, jehož přesná střela znamenala druhou branku Řisut v utkání a první branku Kesziho v jeho prvním startu za středočechy. Další komplikace pro Kobru nastala přesně dvacet sekund po obdržené brance, Tuma byl vyloučen za nedovolené bránění, hosté se dokázali ubránit.

Hra se poté na pár minut uklidnila, na přelomu poloviny třetiny vystřelil Keller od modré čáry a jeden z obránců tečoval kotouč rukavicí do protipohybu Bílka, ten se včas dokázal přesunout a betonem vyrazit. O tři minuty později obrana Řisut zaváhala a toho hosté využili na jedničku. Po chybě v rozehrávce před brankou Ilašenka zůstali úplně volní hned tři hráči, kteří šanci dokázali využít, když se po pasu Jedličky prosadil Filip Hlinka. Další možnost na skórování měla Kobra poté, co byl vyloučen kapitán Buldoků Matěj Kos, v této početní výhodě si však nedokázali vytvořit žádnou ba naopak, do nájezdu dva na nikoho se dostali domácí Vildumetz s Bláhou. Tito dva hráči si několikrát vyměnili puk a Vildumetz střílel po ledě k pravé tyči, Pavel Bílek se skvěle položil na led a střelu zastavil.

Hned ze začátku druhé periody měli hosté šanci vyrovnat, kotouč obdržel ve slibné pozici Roman Verbík, ten z blízkosti branky nedokázal vystřelit dostatečně rychle, Ilašenko se stačil přesunout včas a střelu zastavit tělem. A když neudeřili hosté, tak udeřili Buldoci. Šimon Náprstek přihrávkou podložil gólovou šanci jako na zlatém podnose pro Ondřeje Krpatu, jehož střela do pravého horního rohu zapadla do sítě. Vedení o dvě branky domácím nevydrželo dlouho, tři minuty po trefě Krpaty se prosadil po přihrávce na levou stranu Dominik Šteiner, který Ilašenka prostřelil na přední tyči. Kobra následně nevyužila vyloučení domácích po špatném střídání, po kterém zůstalo na ledě šest hráčů Řisut, poté se do velkých šancí dostali Kos s Keszim. První jmenovaný se po kombinaci s Krpatou dostal ke střele backhandem, kotouč zastavila pravá tyčka. Keszi se poté dostal k odraženému puku po střele z pravé strany, Kobru znovu zachránila konstrukce branky. Buldoci měli poté k dispozici minutu a čtyřicet sekund v přesilovce pět na tři, v té si dokázali vypracovat šanci, Kos však z blízkosti branky brankáře nepřekonal.

Závěrečnou třetinu hosté započali skvěle, netrvalo to ani padesát sekund a bylo vyrovnáno. Řisuty se dobře nedohodly v obraně, Bláha po přihrávce spoluhráče nedosáhl na puk, toho využil Dominik Novák, ten si převzal puk a našel Lukáše Tumu, ten si kotouč zpracoval a zakončil k pravé tyči. Po devíti minutách třetiny byl vyloučen Tomáš Vildumetz a následné přesilovky hosté využili. Roman Verbík našel Davida Kellnera, ten si udělal prostor pro střelu a prostřelil Ilašenka. Kobra tedy poprvé v zápase vedle, bohužel pro hosty pouze přesně tři čtvrtě minuty. Fortelka s Janečkem se dostali do úniku dva na jednoho, Fortelka našel právě Petra Janečka, který dokázal překonat brankáře. Vyloučen poté byl hostující Šteiner a domácí Kužel, ani jedna přesilovka nebyla využita, domácí se stejně ještě dostali do vedení. Po zblokované střele se k puku mezi kruhy dostal Michal Fortelka, jehož střela z prvního dotyku našla cestu za záda brankáře. Kobra se ještě dokázala vzpamatovat a dvě minuty před koncem dokázala znovu vyrovnat skóre. Po vhazování ve třetině domácích s pukem vyplul Dominik Novák, ten obehrál brankáře a zakončil přesně.

Prodloužení začali domácí v přesilovce poté, co byl dvacet sekund před koncem základní hrací doby Tuma, početní výhodu Buldoci využít nedokázali. Ve zbytku prodloužení si ani jeden tým nevytvořil žádnou větší šanci a tak rozhodly až nájezdy.

V první sérii neproměnili Petr Janeček ani Martin Čurda, druhou sérii zahájil Štěpán Bláha, který překonal Bílka. Poté postupně neproměnili Hlinka, Dostál, Šteiner, Keszi, Novák, Náprstek ani Kellner, proměněný nájezd Bláhy se tedy ukázal jako vítězný.

TJ HC Řisuty – HC Kobra Praha 6:5 sn. (2:1; 1:1; 2:3 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Janeček (Vildumetz), 5. Keszi (Vildumetz), 25. Krpata (Náprstek, Kos), 51. Janeček (Fortelka), 57. Fortelka, rozh. náj. Bláha – 14. Hlinka (Jedlička), 28. Šteiner (Novák, Tuma), 41. Tuma (Novák), 50. Kellner (Verbík R.), 58. Novák

HC Řisuty: Ilašenko (Chabr) – Babický (A), Dostál – Petržílka, Bílek F. – Keller, Havelka – Kužel – Kos ©, Náprstek, Fortelka – Janeček, Hampl, Bláha – Záleský, Vildumetz, Kail – Krpata, Keszi, Choc – Kalla

HC Kobra Praha: Bílek P. (Mouček) – Semrád, Skočovský – Vokurka, Ryzák – Verbík J., Verbík R. – Vacek – Antončík ©, Jedlička, Hlinka – Novák, Šteiner (A), Tuma – Matějček, Čurda, Kellner – Jindra, Slanina

12.10. v 06:25 |

Aktuality

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Archiv novinek »

Partneři

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Partneři
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák