HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 21.8., ZS Kobra Praha

Další prohra, tentokrát proti Jablonci

Hokejisté Řisut utrpěli již šestou porážku ze sedmi zápasů, když nestačili na jednoho z nejlepších soupeřů v soutěži, na Jablonec.

Ihned ze začátku to však vypadalo jinak, po šesti minutách hry našel kapitán středočechů Matěj Kos před brankovištěm Petra Kaila, který vstřelil svou první branku v dresu Řisut, skóre tedy bylo 1:0 pro Buldoky. Po obdržené brance se však domácí oklepali a měli herní převahu. První velká šance Vlků přišla v deváté minutě, to Moravec našel napříč pásmem Bříšku, ten brankáři naznačil střelu a ještě hledal spoluhráče, který by mohl doklepnout do prázdné branky, Dostál výborně zakročil.

Na přelomu poloviny třetiny na modré čáře obral Matěj Kos obránce o puk a jel sám na brankáře, trefil však jen pravou tyč. Zanedlouho poté byl vyloučen Bílek a z následné přesilové hry Jablonec udeřil poprvé. Lukáš Tondr na zadní tyči našel volného Kamila Bříšku, ten nad ničím nerozmýšlel a z prvního dotyku uklidil puk do poloprázdné branky. Pár minut poté domácí vstřelili další branku, ta však nemohla být uznána, po střele Tondra se od Ilašenka puk odrazil do ochranné sítě a zpět do hry, kvůli čemu rozhodčí rozpažil.

Do druhé třetiny Buldoci nevstoupili v nejlepším rozpoložení, hned od začátku byli pod velkým tlakem Jablonce, který vyústil hned ve tři branky za tři minuty. Druhou branku Vlků v utkání vstřelil Vojtěch Havlas střelou k tyči po přihrávce Víška. Poté si puk převzal ve středním pásmu Kamil Bříška, ten se s ním dostal až za branku, poté si najel před klec Ilašenka a zakončil mezi betony, 3:1. Tam ale domácí neskončili, necelou minutu poté udeřil Jan Víšek, který po přihrávce Havlase zakončoval ze zadní tyče do odkryté branky.

Ve druhé části třetiny měly Řisuty k dispozici přesilovou hru, v ní si však nedokázaly vypracovat žádnou pořádnou šanci a také se do útoku vydal domácí Havlas, ten udělal blafák brankáři, ten zakročil lapačkou. Jablonec ale přece jen dokázal ve druhé části hry skórovat ještě jednou, Bříška připravil střeleckou pozici pro Ondřeje Žaluda, který střelou zápěstím vstřelil pátou branku domácích v utkání.

Ze začátku závěrečné třetiny byl vyloučen Ondřej Hampl a z následovné přesilové hry domácí skórovali pošesté. Lukáš Tondr na zadní tyči krásně našel Kamila Bříšku, ten překonal brankáře a zároveň si připsal již třetí gól v zápase. Ve zbytku utkání již domácí trochu ubrali z plynu, i tak si ale nějaké šance vypracovali. Nejprve se k puku mezi kruhy dostal Peřina, jehož střela šla mimo, poté se Havlas objevil sám před brankou, trefil jen rameno brankáře, poté se již skóre neměnilo, Jablonec porazil Řisuty 6:1.

HC Vlci Jablonec – TJ HC Řisuty 6:1 (1:1; 4:1; 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Bříška (Tondr Lukáš, Homolka), 25. Havlas (Víšek), 26. Bříška (Tondr Martin, Homolka), 28. Víšek (Havlas, Nevyhoštěný), 39. Žalud (Bříška), 44. Bříška (Tondr Lukáš, Homolka) – 6. Kail (Kos, Dostál)

HC Vlci Jablonec: Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Tondr Martin, Pilař, Zeman, Homolka – Bříška (A), Tondr Lukáš (A), Víšek ©, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Babec, Frk, Peřina, Gecko.

TJ HC Řisuty: Ilašenko (Chabr) – Keller, Dostál, Havelka, Bílek, Kužel (A), Petržílka – Krpata, Kos ©, Kail, Choc, Hampl, Záleský, Fortelka, Janeček, Náprstek.

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák