TJ HC Řisuty VS. HC Stadion Vrchlabí

Další prohra, tentokrát proti Jablonci

Hokejisté Řisut utrpěli již šestou porážku ze sedmi zápasů, když nestačili na jednoho z nejlepších soupeřů v soutěži, na Jablonec.

Ihned ze začátku to však vypadalo jinak, po šesti minutách hry našel kapitán středočechů Matěj Kos před brankovištěm Petra Kaila, který vstřelil svou první branku v dresu Řisut, skóre tedy bylo 1:0 pro Buldoky. Po obdržené brance se však domácí oklepali a měli herní převahu. První velká šance Vlků přišla v deváté minutě, to Moravec našel napříč pásmem Bříšku, ten brankáři naznačil střelu a ještě hledal spoluhráče, který by mohl doklepnout do prázdné branky, Dostál výborně zakročil.

Na přelomu poloviny třetiny na modré čáře obral Matěj Kos obránce o puk a jel sám na brankáře, trefil však jen pravou tyč. Zanedlouho poté byl vyloučen Bílek a z následné přesilové hry Jablonec udeřil poprvé. Lukáš Tondr na zadní tyči našel volného Kamila Bříšku, ten nad ničím nerozmýšlel a z prvního dotyku uklidil puk do poloprázdné branky. Pár minut poté domácí vstřelili další branku, ta však nemohla být uznána, po střele Tondra se od Ilašenka puk odrazil do ochranné sítě a zpět do hry, kvůli čemu rozhodčí rozpažil.

Do druhé třetiny Buldoci nevstoupili v nejlepším rozpoložení, hned od začátku byli pod velkým tlakem Jablonce, který vyústil hned ve tři branky za tři minuty. Druhou branku Vlků v utkání vstřelil Vojtěch Havlas střelou k tyči po přihrávce Víška. Poté si puk převzal ve středním pásmu Kamil Bříška, ten se s ním dostal až za branku, poté si najel před klec Ilašenka a zakončil mezi betony, 3:1. Tam ale domácí neskončili, necelou minutu poté udeřil Jan Víšek, který po přihrávce Havlase zakončoval ze zadní tyče do odkryté branky.

Ve druhé části třetiny měly Řisuty k dispozici přesilovou hru, v ní si však nedokázaly vypracovat žádnou pořádnou šanci a také se do útoku vydal domácí Havlas, ten udělal blafák brankáři, ten zakročil lapačkou. Jablonec ale přece jen dokázal ve druhé části hry skórovat ještě jednou, Bříška připravil střeleckou pozici pro Ondřeje Žaluda, který střelou zápěstím vstřelil pátou branku domácích v utkání.

Ze začátku závěrečné třetiny byl vyloučen Ondřej Hampl a z následovné přesilové hry domácí skórovali pošesté. Lukáš Tondr na zadní tyči krásně našel Kamila Bříšku, ten překonal brankáře a zároveň si připsal již třetí gól v zápase. Ve zbytku utkání již domácí trochu ubrali z plynu, i tak si ale nějaké šance vypracovali. Nejprve se k puku mezi kruhy dostal Peřina, jehož střela šla mimo, poté se Havlas objevil sám před brankou, trefil jen rameno brankáře, poté se již skóre neměnilo, Jablonec porazil Řisuty 6:1.

HC Vlci Jablonec – TJ HC Řisuty 6:1 (1:1; 4:1; 1:0)

Branky a nahrávky: 13. Bříška (Tondr Lukáš, Homolka), 25. Havlas (Víšek), 26. Bříška (Tondr Martin, Homolka), 28. Víšek (Havlas, Nevyhoštěný), 39. Žalud (Bříška), 44. Bříška (Tondr Lukáš, Homolka) – 6. Kail (Kos, Dostál)

HC Vlci Jablonec: Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Tondr Martin, Pilař, Zeman, Homolka – Bříška (A), Tondr Lukáš (A), Víšek ©, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Babec, Frk, Peřina, Gecko.

TJ HC Řisuty: Ilašenko (Chabr) – Keller, Dostál, Havelka, Bílek, Kužel (A), Petržílka – Krpata, Kos ©, Kail, Choc, Hampl, Záleský, Fortelka, Janeček, Náprstek.

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák