Po prohře s Mostem se Buldoci propadají na poslední místo v tabulce...

Po prohře s Mostem se Buldoci propadají na poslední místo v tabulce...

Tohle rozhodně není začátek do sezóny, který si Řisuty přály. Po pěti odehraných utkáních měly na svém kontě pouhé tři body, to se snažily změnit v domácím prostředí proti Mostu, ten však bral všechny body i přes slušný výkon Buldoků, kteří se propadají na poslední místo tabulky, kde vystřídali právě Most…

Domácí začali třetinu velice aktivně, po necelých třech minut už vedli, branka však nemohla být uznána. Po přihrávce Šimona Náprstka se trefil Tomáš Vildumetz, první jmenovaný však nebyl napsán v zápise o utkání… Buldoci se však nevzdali a třicet sekund poté již doopravdy vedli. Poté, co kapitán Matěj Kos vybojoval kotouč v rohu kluziště, obdržel přihrávku před branku Štěpán Bláha, ten překonal brankáře střelou k tyčce, 1:0. Řisuty v tlaku pokračovaly, pár sekund po vstřelené brance měli k dispozici přesilovou hru po faulu Roda, tu však zužitkovat nedokázaly. A tak mohli udeřit hosté, to dokázali, dokonce dvakrát v rychlém sledu. Nejdříve se trefil Tom Ringler, ten našel prostor mezi betony Chabra, za necelou minuty dal Mostu vedení po dorážce střely Šefla Ondřej Sýkora.

Šest sekund po přehoupnutí první třetiny do druhé poloviny se k odraženému puku dostal mezi kruhy Ivan Záleský, ten si jej zpracoval a pohotově poslal do branky, 2:2. Domácí se poté na pár minut usadili ve třetině Mostu, i přesto však inkasovali. Kmenový hráč Kadaně, Jaroslav Kús, byl úplně osamocený na levém křídle a tvrdou ranou na vzdálenější tyč nedal brankáři žádnou šanci. Ani to Buldoky nerozhodilo, o vyrovnání se totiž zanedlouho poté postaral Petr Janeček, jehož dorážka po střele Kužela překonala ležícího brankáře Kuchaře. Poté byl ještě za faul do oblasti hlavy nebo krku vyloučen na 2+10 minut hostující Marcel Hlaváček, Buldoci tuto výhodu zužitkovat nedokázali, do kabin se tedy šlo za stavu 3:3.

Bohužel ve druhé třetině Řisuty ubraly na plynu a Most naopak přidal, podle toho to také vypadalo. Neuběhla ani minuta a půl a loňský účastník WSM ligy znovu vedl, před klecí Chabra se dostal k puku znovu Jaroslav Kús, jehož dorážka byla přesná. Následujících deset minut třetiny se odehrálo převážně ve třetině domácích, hostující hokejisté se však do žádné větší šance nedostali, to až poté, kdy byl vyloučen za sekání Ondřej Krpata, v následné přesilovce se trefil před brankou úplně volný Karel Šefl. Ani tato branky Řisuty neprobudila a tak Most udeřil již pošesté. Po střele Ringlera od modré čáry doklepl puk do branky Jiří Tupý, jehož gól znamenal vedení hostů 6:3. Poté ještě nastřelil za Most břevno Daniel Hora, minutu před koncem třetiny také vypálil Tomáš Vildumetz, ten také napálil pouze konstrukci branky.

Po strašidelné prostřední periodě se Buldoci konečně znovu dostali do tempa, po minutě a půl se ocitl v obrovské šanci Štěpán Bláha, ten se ocitl úplně volný za obránci a jel sám na brankáře, ten jeho střelu na levou stranu vychytal. Podobná situace se stala i o dvacet sekund později, tentokrát byl tím hráčem Petr Janeček, ten si najel na levou stranu a byl podražen, trestné střílení! Janeček si poté počínal s klidem a brankáře rychlou ranou z pravého kruhu jej překonal. No a tím to nekončilo, neuběhla ani minuta a Řisuty udeřily znovu, to z pravé strany dostal do středu Michal Fortelka, na kterého obrana úplně zapomněla a řisutský forvward si počínal zkušeně a brankáře prostřelil, 5:6. Hosté si ihned po páté inkasované brance vzali oddechový čas a ten se vyplatil, ani třicet sekund netrvalo, aby si Most vzal dvoubrankové vedení zpět. Střelu Toma Linglera nedokázal Chabr zachytit a Most vedl 5:7. Do konce se již skóre neměnilo, hosté měli ještě dvě velké šance navýšit skóre, Kuchta ani Kubinčák z dobrých pozic nedokázali vstřelit branku, hosté si tedy připsali první tři body do tabulky a přeskočili právě Řisuty, které jsou minimálně do soboty na dně tabulky.

Právě v sobotu hrají svěřenci Martina Procházky na horké půdě Jablonce, který momentálně okupuje druhou příčku v tabulce, v posledním zápase jako první dokázal obrat o body dosud stoprocentní Děčín.

TJ HC Řisuty – HC Most 5:7 (3:3; 0:3; 2:1)

Branky a nahrávky: 4. Bláha (Kos), 11. Záleský (Hampl), 17. Janeček (Kužel, Vildumetz), 42. Janeček (TS), 43. Fortelka – 8. Ringler (Lidák, Mika), 9. Sýkora (Šefl), 15. Kús (Hora), 22. Kús (Tupý, Ringler), 31. Šefl (Hora, Kús), 35. Tupý (Ringler, Lidák), 44. Ringler (Tupý, Lidák)

HC Řisuty: Chabr (Ilašenko) – Babický, Dostál – Petržílka, Bílek – Keller, Havelka – Kužel – Kos ©, Vyskočil, Fortelka – Janeček, Hampl, Bláha – Záleský, Vildumetz, Kail – Krpata, Schildhabel, Choc

HC Most: Kuchař (Spěšný) – Hora ©, Sklenička – Šefl, Mika – Lidák, Hlaváček – Cestr – Alinč, Kubinčák, Rod – Sýkora, Tuček, Macháček – Tupý, Hajšman, Kohút – Kuchta, Kús, Kellerstein – Ringler

4.10. v 21:45 |

Aktuality

23.09. Změny v týmu - S týmem už nadále z pracovních důvodů nepokračuje Ivan Huml. Děkujeme za všechno!

16.09. Přátelské utkání - Řisuty v přátelském utkání porazily UK Praha 4:3 po nájezdech (0:0, 1:1, 2:2). Branky: Fortelka (Rudovský), Vyskočil, Rendla, rozh. náj. Okegawa.

15.09. Přátelské utkání - Zítra, tedy v pondělí 16. 9., čeká HC Řisuty přátelské utkání proti UK Praha. Začátek na Zimním stadionu ve Slaném v 19:00.

Archiv novinek »

Partneři

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Partneři
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák