HC Letci Letňany VS. TJ HC Řisuty
20. KOLO // 17:00 24.11., Ice Arena Letňany

Od Letňan obdržely Řisuty desítku

Od Letňan obdržely Řisuty desítku

Takhle to nepůjde. Hokejisté Řisut v sobotu vyjeli do Letňan, kde se utkali s místními Letci a dostali hned deset gólů, prohráli 4:10.

Vše to začalo po necelé minutě a půl – za vražení na hrazení byl na 5 minut + do konce utkání vyloučen Petr Janeček. Tuto přesilovku proměnili domácí hned dvakrát po brankách Tomáše Honetschlägera a Dominika Volka. Poté se hra na několik minut uklidnila, po šesti minutách Letňany udeřily znovu. Mezi kruhy se k puku dostal kapitán domácích Martin Kotyra, jehož střela zapadla k tyčce, 3:0. Kadaně se pár minut poté dostal během střídání k puku do skvělé palebné pozice, Ilašenko jej vychytal. Následovalo vyloučení Jiřího Dostála, během následné přesilovky se domácí prosadili již počtvrté. To se k odraženému puku dostal Tomáš Dyrynk, který neměl problém puk uklidit do odkryté branky.

Poté se dostal do šance na druhé straně Štěpán Bláha, který obdržel pas z pravé strany od Schildhabela, ve skvělé pozici však minul, tak mohli udeřit, již po páté, Letci. Pas Václava Prchala uklidil do branky Lukáš Lojka. Po tomto gólu se v brance Buldoků vyměnili brankáři, Ilašenka nahradil Chabr, to však nepomohlo, o 23 vteřin později to bylo už 6:0. Na zadní tyči branky se objevil volný Lukáš Rousek, jehož střela překonala Chabra. V poslední minutě první třetiny se Buldokům alespoň podařilo snížit, stalo se tak v přesilové hře, když svůj první gól v utkání zaznamenal Ondřej Krpata, do kabin šli tedy Buldoci za stavu 6:1 pro domácí.

Ve druhé třetině převzaly iniciativu Řisuty a také ji zaslouženě ovládly. Na straně domácích byl vyloučen Martin Kotyra a tak mohli Buldoci znovu udeřit. Ondřej Krpata se nejlépe zorientoval a doklepl kotouč do odkryté klece. Na konci třetiny hosté snížili na rozdíl tří branek, Dominik Havelka od vlastní branky perfektně našel na útočné modré čáře Ondřeje Krpatu, který si najel na levé křídlo a zakončil na přední tyč, puk se ještě v cestě do branky otřel o břevno, 6:3.

Letci se však tímto nenechali rozhodit a ve třetí třetině definitivně rozhodli o osudu utkání. V prvních pěti minutách se Letňany přesně trefily hned třikrát a to díky brankám Lukáše Rouska a dvou trefám Martina Kotyry. Poté byl vyloučen domácí brankář Pírs a Buldoci měli k dispozici dvě minuty v přesilovce, tuto příležitost nevyužili. Poté bylo vyloučení také na straně Řisut, domácí tuto výhodu, narozdíl od hostů, využili. Lukáš Lojka se po vyražené střele Prchala dostal k puku a v klidu jej uklidil do branky. Středočeši poté dokázali snížit, byl to kdo jiný, než Ondřej Krpata, který zužitkoval skvělou přihrávku od Hampla a překonal Pírse. Čtyři minuty před koncem byl ve slibné šanci podražen Petr Kail, který měl k dispozici trestné střílení, mířil mezi betony, brankář chytá.

Řisuty tak prohrály 4:10 a jsou momentálně na předposlední pozici v tabulce. Příští zápas odehrají svěřenci Martina Procházky ve středu 4.10. na zimním stadionu ve Slaném, když se utkají s aktuálně posledním týmem tabulky, kterým je HC Most.

HC Letci Letňany – TJ HC Řisuty 10:4 (6:1; 0:2; 4:1)

Branky a nahrávky: 2. Honetschläger (Koryta, Dyrynk), 3. Volek (Beran, Lojka), 9. Kotyra (Saňa, Dyrynk), 15. Dyrynk (Saňa, Kotyra), 18. Lojka (Vá. Prchal, Uhlíř), 18. Rousek (Beran, Volek), 41. Rousek (Kotyra), 43. Kotyra (Rousek, Beran), 46. Kotyra (Rousek, Beran), 52. Lojka (Vá. Prchal, Volek) – 20. Krpata (Dostál, Petržílka), 27. Krpata (Babický, Dostál), 35. Krpata (Havelka, Bílek), 54. Krpata (Hampl, Keller)

HC Letci Letňany: Pírs (Sljusarčuk) – Saňa, Novák – Gebell, Chvála – Uhlíř, Beran – Lojka, Honetschläger, Rousek – Mařík, Dyrynk, Prchal Vo. – Kadaně, Prchal Vá., Volek – Kotyra ©, Horák, Doležal
HC Řisuty: Ilašenko (Chabr) – Havelka, Dostál – Keller, Bílek – Babický, Petržílka – Krpata, Kos ©, Bláha – Janeček, Záleský, Hampl – Náprstek, Kail, Schildhabel

1.10. v 10:11 |

Aktuality

6.08. Přípravné utkání -
Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 4:2
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 4:5
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 5:1
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 2:3
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 5:2
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 0:7

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner Coca-Cola Česká republika
Partneři
Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák