HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
42. KOLO // 18:00 21.2., ZS HC Kobra Praha

Druhé domácí utkání, druhá domácí prohra

V pátém kole druhé ligy se Řisuty doma střetly s Baníkem Sokolov, se kterým z poslední sezóny měly velice dobrou bilanci, ztratili body pouze jednou na domácím ledě, kdy vyhrály až v prodloužení. V nové sezóně však prohrávají již první zápas, Baníku podlehly 3:6.

Sokolov začal zostra, již po necelých tří minutách obrana domácích nezachytila ne levé straně Trapla, který poslal přesný pas před branku přesně na hokejku Michaela Čejky – 0:1. Buldoci však srovnali stav po necelé minutě, když se po přihrávce Babického trefil Štěpán Bláha, na jehož pokus brankář neměl nárok.

Přesně dvě minuty po vstřelené brance se ocitl v šanci Matěj Kos, ten si položil brankáře na led a prostřelil ho, puk však prosvištěl kolem tyče. V oslabení se poté do samostatného nájezdu na Ilašenka dostal hostující David Hruška, brankář nemusel zasahovat, střela šla vedle. Zanedlouho poté napálil Ondřej Krpata tyčku a z následného protiútoku vstřelili hosté branku. Kašpar z pravé strany našel Rezka, jehož střela překonala Ilašenka – 1:2. Buldoci však znovu nesklonili hlavy a ihned dokázali odpovědět. Po střele Petržílky se dostal k puku Ondřej Krpata, který jej doklepl do branky, 2:2.

Ihned po vhazování byl za vysokou hůl vyloučen kapitán Buldoků a Sokolov tedy hrál v početní výhodě, David Hruška se během ní dostal znovu do nájezdu na branku, kterou znovu netrefil. Dvě minuty poté byl za stejný prohřešek vyloučen tentokrát Janeček a z následující přesilovky hosté skórovali. Miroslav Kuncl se objevil volný před prázdnou brankou a poslal Sokolov do vedení, které bylo navýšené rychle poté díky Martinu Traplovi, který překonal Ilašenka.

Ihned 59 vteřin po úvodním vhazování poslední třetiny Buldoci vstřelili kontaktní branku, když střelu Bláhy Petr Hruška vyrazil jen před sebe, kde byl volný Hampl – 3:4. Domácí poté měli pár šancí na srovnání skóre, ty však nevyužili a tak hosté navýšili své vedení. Nejprve uklízel puk do prázdné branky Roman Kašpar, dvě minuty před koncem dal gól na konečných 3:6 Tomáš Rohan. V posledních vteřinách ještě domácí Šimon Náprstek vyhrál bitku nad hostujícím Přindišem, to však skóre nezměnilo…

HC Řisuty – HC Baník Sokolov 3:6 (2:2; 0:2; 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Bláha (Babický, Petržílka), 19. Krpata (Petržílka), 41. Hampl (Bláha, Záleský) – 3. Čejka (Trapl, Strunz), 19. Rezek (Kašpar), 26. Kuncl (Hruška, Kuběna), 29. Trapl (Kašpar, Šik), 50. Kašpar (Račanský), 58. Rohan (Hruška, Kuběna)

HC Řisuty: Ilašenko (Chabr) – Dostál, Keller – Babický, Bílek – Havelka, Petržílka – Janeček, Kos ©, Krpata – Záleský, Fortelka, Náprstek – Hampl, Kail, Bláha
HC Baník Sokolov: P. Hruška (Fečo) – Přindiš, Kuncl – Šik ©, Michálek – Hohl, Rulík – Weinhold, Šafář – Kuběna, D. Hruška, Rohan – Čejka, Osmík, Strunz – Rubeš, Kašpar, Trapl – Račanský, Pfister, Rezek

Fotogalerie z utkání

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák