HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
42. KOLO // 18:00 21.2., ZS HC Kobra Praha

Proti Trutnovu porážka po nájezdech

Poslední domácí přípravný zápas jsme i přes návrat první formace nezvládli, Trutnovu jsme podlehli 2:3 po nájezdech.

Jako v posledních zápasech jsme do utkání vstoupili aktivně, jenže hned na začátku čtvrté minuty byl za krosček vyloučen Václav Kolářík, museli jsme se tedy bránit. V první větší šanci utkání se ocitl David Vyskočil, když se dostal ve slibné pozici ke střele, Jeschke se dokázal včas přesunout a pokus vyrazit. V čase 14:41 byl vyloučen Jiří Dostál a to se nám stalo osudným, necelé dvě minuty poté se trefil za hosty Martin Hlaváček. Na konci první třetiny byl ještě vyloučen Pavel Fedulov, do druhé třetiny jsme tedy šli v početní výhodě.

Přesilovku jsme sice neproměnili, to nás však muset nemrzelo. Deset vteřin po jejím konci se totiž trefil střelou od modré čáry do prázdné branky Matěj Kos. na další větší šanci se muselo čekat až do 34. minuty. To se v oslabení do úniku dva na nikoho hnali na Jeschkeho v brance Trutnova Bláha s Vildumetzem, ti si několikrát vyměnili puk a druhý jmenovaný zakončoval, brankář hostů se nenechal zmást a v klidu střelu pokryl. Další branka přišla dvě minuty poté, a byla to branka naše. Filip Bílek sotva vyjel z trestné lavice a hned se zapojil do gólové akce. Právě Bílek poté našel Matěje Kosa, jehož přihrávka našla Davida Vyskočila, který překonal brankáře, 2:1. Do konce třetiny se pouze událo vyloučení Vildumetze a Hlaváčka, kteří po menší šarvátce dostali dvě minuty na trestné lavici, do kabin se tedy šlo za pro nás příznivého stavu.

Hned ze začátku poslední třetiny jsme se hned dostali do velké šance. Štěpán Bláha z pravého křídla našel před brankou úplně volného Schildhabela, jehož střela z prvního dotyku skončila v náruči brankáře, který se skvěle dokázal přesunout. Přesně dvě minuty poté se dostal za obranu Petr Janeček a jel sám na brankáře, jenže byl zahákován obráncem a měl tedy k dispozici samostatný nájezd. Ten bohužel neproměnil, jeho beckhendovou střelu z pravé strany Jeschke vystihl. V padesáté minutě byli postupně vyloučení na dvě minuty Michal Fortelka a Matěj Kos a toho hosté využili. Vteřinu před koncem 51. minuty tečoval střelu od modré čáry Tomáš Zahradník, Švihálek na puk nedosáhl. Do konce třetiny se nic závažného nestalo, základní hrací doba tedy skončila nerozhodně, 2:2.

Minutu po zahájení prodloužení jsme šli do oslabení, vyloučen byl Kolářík. Hosté si však žádnou šanci připravit nedokázali. A když se poté nepodařilo překonat brankáře Bláhovi ani Dostálovi tak se šlo na nájezdy.

Za nás nájezdy jeli Tomáš Vildumetz, Václav Kolářík a Krešimir Schildhabel, ani jeden z nich bohužel neproměnil, za hosty se naopak trefil Tomáš Machač, hosté tedy dokázali vyhrát 3:2 po nájezdech.

HC Řisuty – HC Trutnov 2:3 sn. (0:1; 2:0; 0:1 – 0:0)

HC Řisuty: Švihálek, (Ilašenko) – Kolářík, Dostál – Petržílka, Bílek – Keller, Havelka – Krpata, Kos ©, Vyskočil – Fortelka, Janeček, Choc – Janeček, Schildhabel, Vildumetz – Bláha

Branky HC Řisuty: Kos, Vyskočil

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák