TJ HC Řisuty VS. HC Baník Sokolov

Po přestřelce přišla první prohra v přípravě

Ve druhém utkání přípravy jsme se utkali s Bílinou, která v minulé sezóně skončila jedno místo pod námi. Do zápasu jsme nastoupili s oslabenou sestavou, nehrála celá první formace z minulého střetnutí s Děčínem.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ve druhé minutě po pravé straně ujel obraně Havelka, jehož střela trefila břevno. O pět minut později už Dominik Chabr musel lovit puk ze sítě, a to hned dvakrát rychle za sebou. Nejprve se trefil kapitán Draků Milan Böhm, druhou branku přidal Kýhos. Poté jsme se však začali trefovat také my. Postupně se trefili Slánský, Bláha a Petržílka, za Draky poté odpověděl Havlíček, do kabin se tedy šlo za stavu 3:3.

Druhá třetina již patřila Drakům, i přesto jsme dokázali skórovat první, když se po střele Schildthabela dostal k dorážce Štěpán Bláha. Poté se hosté prosadili třikrát za osm minut. Nejprve Petráš skvěle našel před brankou Jakuba Procházku, který v klidu zakončil. František Mála se poté dostal ke střele z pravé strany a překonal Chabra střelou do šibenice. Poslední branku třetiny vstřelil Hrdlička, jehož střela zaletěla přesně pod břevno branky.

Poslední periodu jsme pochopitelně započali útočně a to se nám hned ze začátku vyplatilo. Přesně minutu po úvodním vhazování ránu Bílka od modré čáry tečoval Petr Patyk a překonal tak brankáře Adámka. Ve 46. minutě jsme šli do přesilovky poté, co byl za nedovolené bránění vyloučen Miroslav Polák, i přesto jsme však inkasovali. Jakub Procházka dostal přihrávku za obranu a v samostatném nájezdu na Chabra si poradil – 5:7. V té samé výhodě jsme skóre upravili také my, trefil se Martin Slánský. Deset minut před závěrečnou sirénou se dostal za obránce Petr Patyk a ten byl podražen, měl tedy k dispozici samostatný nájezd. Ten proměnil střelou k levé tyči a bylo vyrovnáno, 7:7. Poté už jsme si moc šancí nevytvořili, naši soupeři naopak ano. Petr Patyk byl vyloučen a o patnáct vteřin později toho hosté využili díky hattrickové trefě Procházky. Šestnáctý a závěrečný gól utkání vsítil Miroslav Polák, který si najel na zadní tyč a pohodlně zakončil přesnou přihrávku. Druhé přípravné utkání jsme tedy prohráli 7:9.

HC Řiusty – HC Draci Bílina 7:9 (3:3;1:3;3:3)
Sestava HC Řisuty
: Chabr, (Švihálek) – Libecajt, Bílek – Babický ©, Petržílka – Keller, Havelka – Choc, Hampl, Kalla – Slánský, Kail, Náprstek – Patyk, Bláha, Schildthabel
Branky HC Řisuty: 14. Slánský, 17. Bláha, 18. Petržílka, 27. Bláha, 41. Patyk, 48. Slánský, 52. Patyk (TS)

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák