HC Kobra Praha VS. TJ HC Řisuty
1. KOLO // 18:00 21.8., ZS Kobra Praha

V prvním utkání přípravy jsme přehráli Děčín

Ve čtvrtek, 10.8. v 18 hodin se ve Slaném odehrálo naše první přátelské utkání v sezóně. Naším soupeřem byl Děčín, se kterým jsme v minulé sezóně nedokázali vyhrát ani jednou, tentokrát se nám to však podařilo. Vyhráli jsme 4:1 (0:0;1:1;3:0), trefili se Záleský, Janeček, Kolářík a Kail.

Úvod utkání příliš zajímavých událostí nepřinesl, na první větší šanci se muselo čekat až do 13. minuty. To vyslal tvrdou střelu od modré čáry Matěj Libecajt a před Štichou kotouč tečoval Krpata, jehož teč trefila pouze konstrukci branky. O pár minut později se ve velké šanci po přihrávce Matěje Kosa ocitl David Vyskočil. Ten dokázal vystřelit, brankář Medvědů puk zpomalil a ten se zastavil až na brankové čáře, poté ho jeden z obránců dokázal uklidit do bezpečí. Do kabin se tedy šlo za bez brankového stavu.
Do druhé periody jsme vstoupili aktivně a to také vyústilo v první branku utkání. Petr Janeček si navedl kotouč podél levého mantinelu a před brankou našel Ivana Záleského, který zakončil přesně do levého horního rohu branky. Ve 29. minutě se dostal hned do dvou šancí Ondřej Krpata, ani jednou neproměnil a to se nám vymstilo. O minutu později totiž milimetrový pas od spoluhráče využil Martin Kvaček a bylo vyrovnáno, 1:1. Ve zbytku třetiny se toho již moc neudálo, do poslední části hry se tedy znovu šlo za nerozhodného stavu.
Pár vteřin po úvodním buly třetiny jsme udělali velkou chybu v rozehrávce a k puku se dostal Rubeš, ten naštěstí pro nás nepřekonal Švihálka. A tak jsme mohli udeřit o minutu a půl později my, když se po zmatku v brankovišti prosadil Janeček. Zbytek třetiny jsme odehráli v klidu a v 53. minutě znovu udeřili, když se do šibenice trefil Kolářík. Na závěrečnou minutu to Medvědi zkusili bez brankáře, to se jim nevyplatilo, když puk dostal Fortelka a přihrál ho před branku na volného Kaila, který již měl úlohu lehkou a změnil skóre na konečných 4:1.

Branky a nahrávky: 21. Záleský (Janeček), 42. Janeček, 53. Kolářík (Vyskočil, Kos), 60. Kail (Fortelka) – 31. Kvaček

HC Řisuty: Švihálek, (Škubal) – Kolařík, Bílek – Kužel, Keller – Libecajt, Havelka – Dostál – Krpata, Kos ©, Vyskočil – Slánský, Janeček, Záleský – Fortelka, Kalla – Hampl, Choc, Kail

HC Děčín: Šticha, (30. Kácha) – Procházka, Sklenička – Balcar, Michalijčenko – Kvaček, Zelinger – Šetka – Kopta, Amirov, Vykouk – Rubeš, Chmelař, Veselý – Žďánský, Trmal

10.08. v 20:36 |

5.01. Změny v brankovišti - Řisuty definitivně opustil Dominik Chabr, který zamířil do HC Draci Bílina. Na hostování z Aukro Berani Zlín poté přišel Vilém Odložilík, který naposledy působil na hostování právě v Bílině.

15.12. Posily do útoku - Tým posílili tři útočníci. Tomáš Rod (SK Kadaň), Adam Kellerstein (Piráti Chomutov) a Václav Mařík (HC Letci Letňany). Vítejte v týmu.

7.12. Nová posila - K týmu se připojil 22letý obránce Michail Potěchin, který dříve působil v mládežnických výběrech Letňan a Kladna. Druhou ligu si vyzkoušel v dresu Jindřichova Hradce či Hodonína, působil také v Bělorusku, Slovensku či Polsku. Vítej v týmu.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák