TJ HC Řisuty VS. HC Baník Sokolov
5. KOLO // 18:00 27.9., ZS Slaný

V prvním utkání přípravy jsme přehráli Děčín

Ve čtvrtek, 10.8. v 18 hodin se ve Slaném odehrálo naše první přátelské utkání v sezóně. Naším soupeřem byl Děčín, se kterým jsme v minulé sezóně nedokázali vyhrát ani jednou, tentokrát se nám to však podařilo. Vyhráli jsme 4:1 (0:0;1:1;3:0), trefili se Záleský, Janeček, Kolářík a Kail.

Úvod utkání příliš zajímavých událostí nepřinesl, na první větší šanci se muselo čekat až do 13. minuty. To vyslal tvrdou střelu od modré čáry Matěj Libecajt a před Štichou kotouč tečoval Krpata, jehož teč trefila pouze konstrukci branky. O pár minut později se ve velké šanci po přihrávce Matěje Kosa ocitl David Vyskočil. Ten dokázal vystřelit, brankář Medvědů puk zpomalil a ten se zastavil až na brankové čáře, poté ho jeden z obránců dokázal uklidit do bezpečí. Do kabin se tedy šlo za bez brankového stavu.
Do druhé periody jsme vstoupili aktivně a to také vyústilo v první branku utkání. Petr Janeček si navedl kotouč podél levého mantinelu a před brankou našel Ivana Záleského, který zakončil přesně do levého horního rohu branky. Ve 29. minutě se dostal hned do dvou šancí Ondřej Krpata, ani jednou neproměnil a to se nám vymstilo. O minutu později totiž milimetrový pas od spoluhráče využil Martin Kvaček a bylo vyrovnáno, 1:1. Ve zbytku třetiny se toho již moc neudálo, do poslední části hry se tedy znovu šlo za nerozhodného stavu.
Pár vteřin po úvodním buly třetiny jsme udělali velkou chybu v rozehrávce a k puku se dostal Rubeš, ten naštěstí pro nás nepřekonal Švihálka. A tak jsme mohli udeřit o minutu a půl později my, když se po zmatku v brankovišti prosadil Janeček. Zbytek třetiny jsme odehráli v klidu a v 53. minutě znovu udeřili, když se do šibenice trefil Kolářík. Na závěrečnou minutu to Medvědi zkusili bez brankáře, to se jim nevyplatilo, když puk dostal Fortelka a přihrál ho před branku na volného Kaila, který již měl úlohu lehkou a změnil skóre na konečných 4:1.

Branky a nahrávky: 21. Záleský (Janeček), 42. Janeček, 53. Kolářík (Vyskočil, Kos), 60. Kail (Fortelka) – 31. Kvaček

HC Řisuty: Švihálek, (Škubal) – Kolařík, Bílek – Kužel, Keller – Libecajt, Havelka – Dostál – Krpata, Kos ©, Vyskočil – Slánský, Janeček, Záleský – Fortelka, Kalla – Hampl, Choc, Kail

HC Děčín: Šticha, (30. Kácha) – Procházka, Sklenička – Balcar, Michalijčenko – Kvaček, Zelinger – Šetka – Kopta, Amirov, Vykouk – Rubeš, Chmelař, Veselý – Žďánský, Trmal

10.08. v 20:36 |

24.07. 1. trénink na ledě - Vedení HC tímto informuje, že první trénink na ledě se uskuteční dne 31. července 2017 od 19.30 hod. Sraz hráčů v kabině v 18.30 hod.

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Inko a.s. ICOM transport a.s. Greco Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák