TJ HC Řisuty VS. HC Děčín

Dobrý výkon dnes na Brod nestačil

Ve druhém zápase 1. kola play-off jsme na domácím kluzišti přivítali borce z Havlíčkova Brodu. Do utkání jsme vstupovali za nečekaného stavu 1:0 na zápasy v náš prospěch a bylo na našich hráčích cítít, že pro zopakování úspěchu dají do hry všechno. A hned ve třetí minutě první třetiny jsme vstřelili vedoucí branku. To jakoby vlilo hráčům ještě větší energii a následovala řada šancí, které jsme však bohužel nedokázali proměnit. Naopak, soupeři se podařilo záhy vyrovnat a po zbytek třetiny se hrál rychlý a vyrovnaný duel.
Do druhé třetiny jsme nastoupili smolně a po 25-ti vteřinách nám hosté vstřelili vedoucí branku. Tento fakt naše hráče na určitou dobu zmrazil a trvalo nějakou dobu, než se opět dostali do toho správného tempa. Nicméně hosté udeřili znovu a zvýšili stav na 1:3. Naši hráči bojovali ale se stavem již nedokázali do konce druhé třetiny nic udělat.
Třetí třetina probíhala ve stejném tempu jako ty předchozí, akce střídala akci, hrál se pěkný hokej, jediný rozdíl byl v tom, že zatímco my jsme své gólové šance neproměňovali, hosté ano; postupně přidali dvě branky až na 1:5. V urputném boji se našim hráčům podařilo ještě snížit na 2:5, ale to bylo pro tento večer vše.
Celkový výsledek sice nevypadá nikterak příjemně, ale obraz hry tomu nenapovídal. Byli jsme hostům vyrovnaným soupeřem, naší bolestí však bylo zmíněné neproměňování šancí. Naši borci bojovali, žádný puk pro ně nebyl ztracený a tak mohli odejít z ledu po konečné siréně se vztyčenou hlavou.
Stav série je tak 1:1 a ve středu 1.3. zajíždíme za třetím zápasem k soupeři.

TJ HC Řisuty – BK Havlíčkův Brod 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Naše branky vstřelili:Fortelka, Kolářík.

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák