TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Cenné tři body z Klatov

V sobotu 11. února jsme zajížděli na led třetích Klatov. Po zlepšeném výkonu z předchozího utkání doma s Vrchlabím jsme doufali, že bychom mohli nějaký ten bodík z horkého klatovského ledu odvézt. Naše přání však trochu zchladil předzápasový pohled na soupisku domácích, která se při extraligové pauze hemžila plzeňskými hráči.
Samotný zápas začal ve vysokém tempu a útoky se valili z jedné strany na druhou. Soupeři jsme byli více než vyrovnaným protivníkem i když na ukazateli skóre svítilo po první třetině hrozivé 3:0 pro domácí, což však nebylo rozhodně odrazem poměru sil na ledě.
Ve druhé třetině jsme začali stejně zodpovědně a v herním projevu jsme začali postupně mít stále více navrch. Branky na sebe nedaly dlouho čekat a tak jsme do kabin po druhé periodě odcházeli za nadějného stavu 2:3.
Ve třetí třetině se zdálo, jako by docházeli domácím trochu síly, naopak, na našich hráčích byla vidět snaha a chuť zápas zvrátit. A tak hned po dvaceti vteřinách Krpata dělovkou pod horní tyč srovnal na 3:3. Od té chvíle se domácí začali bát o výsledek a naopak naši borci chtěli strhnout zápas na svou stranu. V 56 minutě Borovanský vstřelil naši vedoucí branku a při power play domácích pak dílo dokonal kapitá Kos pátou brankou do odkryté klece domácích.
Výborný kolektivní výkon a potřebné tři body do tabulky. Otázkou však je, zda naše herní probuzení nepřichází pozdě, neboť Děčín zle dotírá na naši sedmou pozici s bonusem jednoho zápasu k dobru. Poslední dvě kola tak rozhodnou o našem konečném umístění pro play-off.

HC Klatovy – TJ HC Řisuty 3:5 (3:0, 0:2, 0:3)
Naše branky vstřelili: 2× Kos, Borovanský, Krpata, Hegenbart

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák