Cenné tři body z Klatov

V sobotu 11. února jsme zajížděli na led třetích Klatov. Po zlepšeném výkonu z předchozího utkání doma s Vrchlabím jsme doufali, že bychom mohli nějaký ten bodík z horkého klatovského ledu odvézt. Naše přání však trochu zchladil předzápasový pohled na soupisku domácích, která se při extraligové pauze hemžila plzeňskými hráči.
Samotný zápas začal ve vysokém tempu a útoky se valili z jedné strany na druhou. Soupeři jsme byli více než vyrovnaným protivníkem i když na ukazateli skóre svítilo po první třetině hrozivé 3:0 pro domácí, což však nebylo rozhodně odrazem poměru sil na ledě.
Ve druhé třetině jsme začali stejně zodpovědně a v herním projevu jsme začali postupně mít stále více navrch. Branky na sebe nedaly dlouho čekat a tak jsme do kabin po druhé periodě odcházeli za nadějného stavu 2:3.
Ve třetí třetině se zdálo, jako by docházeli domácím trochu síly, naopak, na našich hráčích byla vidět snaha a chuť zápas zvrátit. A tak hned po dvaceti vteřinách Krpata dělovkou pod horní tyč srovnal na 3:3. Od té chvíle se domácí začali bát o výsledek a naopak naši borci chtěli strhnout zápas na svou stranu. V 56 minutě Borovanský vstřelil naši vedoucí branku a při power play domácích pak dílo dokonal kapitá Kos pátou brankou do odkryté klece domácích.
Výborný kolektivní výkon a potřebné tři body do tabulky. Otázkou však je, zda naše herní probuzení nepřichází pozdě, neboť Děčín zle dotírá na naši sedmou pozici s bonusem jednoho zápasu k dobru. Poslední dvě kola tak rozhodnou o našem konečném umístění pro play-off.

HC Klatovy – TJ HC Řisuty 3:5 (3:0, 0:2, 0:3)
Naše branky vstřelili: 2× Kos, Borovanský, Krpata, Hegenbart

9.10. David Vyskočil - Z osobních důvodů končí v týmu Řisut po čtyřech letech útočník David Vyskočil.

15.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání v Bílině má nový termín. Na severu Čech se bude hrát 9. 9. od 18:00.

10.08. Přípravné utkání - Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve středu 12. 8. na půdě Bíliny se ruší.

Generální partner KetoDiet CZ s.r.o.
Hlavní partner Metrostav a.s.
Coca-Cola Česká republika Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák