TJ HC Řisuty VS. HC Děčín

Cenné tři body z Klatov

V sobotu 11. února jsme zajížděli na led třetích Klatov. Po zlepšeném výkonu z předchozího utkání doma s Vrchlabím jsme doufali, že bychom mohli nějaký ten bodík z horkého klatovského ledu odvézt. Naše přání však trochu zchladil předzápasový pohled na soupisku domácích, která se při extraligové pauze hemžila plzeňskými hráči.
Samotný zápas začal ve vysokém tempu a útoky se valili z jedné strany na druhou. Soupeři jsme byli více než vyrovnaným protivníkem i když na ukazateli skóre svítilo po první třetině hrozivé 3:0 pro domácí, což však nebylo rozhodně odrazem poměru sil na ledě.
Ve druhé třetině jsme začali stejně zodpovědně a v herním projevu jsme začali postupně mít stále více navrch. Branky na sebe nedaly dlouho čekat a tak jsme do kabin po druhé periodě odcházeli za nadějného stavu 2:3.
Ve třetí třetině se zdálo, jako by docházeli domácím trochu síly, naopak, na našich hráčích byla vidět snaha a chuť zápas zvrátit. A tak hned po dvaceti vteřinách Krpata dělovkou pod horní tyč srovnal na 3:3. Od té chvíle se domácí začali bát o výsledek a naopak naši borci chtěli strhnout zápas na svou stranu. V 56 minutě Borovanský vstřelil naši vedoucí branku a při power play domácích pak dílo dokonal kapitá Kos pátou brankou do odkryté klece domácích.
Výborný kolektivní výkon a potřebné tři body do tabulky. Otázkou však je, zda naše herní probuzení nepřichází pozdě, neboť Děčín zle dotírá na naši sedmou pozici s bonusem jednoho zápasu k dobru. Poslední dvě kola tak rozhodnou o našem konečném umístění pro play-off.

HC Klatovy – TJ HC Řisuty 3:5 (3:0, 0:2, 0:3)
Naše branky vstřelili: 2× Kos, Borovanský, Krpata, Hegenbart

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák