TJ HC Řisuty VS. HC Děčín

Konečně výhra doma

V sérii domácích utkání jsme v sobotu 29. 10. přivítali draky z Bíliny. Začátek utkání se odehrával podle stejného scénáře,jako všechny předchozí domácí utkání – nervozita v hlavách, nervozita na hokejkách, nepřesná kombinace a špatné bruslení. Nebylo tedy divu, že jsme po první třetině prohrávali 0:2.Vypadalo to obrazně řečeno „na ručník“. Druhá třetina nezačala o mnoho lépe, i když bylo znát, že v kabině mezi 1. a 2. třetinou bylo rušno. Postupem času se začala naše hra lepšit, lépe a více jsme bruslili a stále častěji jsme hráli v soupeřově obranné třetině. Výsledkkem naší zlepšené hry bylo snížení na 1:2, a i když nám soupeř v zápětí znovu utekl na rozdíl dvou branek, bylo vidět, že hráči chtějí zápas zlomit a otočit. Do kabin se sisce šlo za stavu 2:3 v náš neprospěch, z kabiny bylo cítit , že mužstvo udělá maximum pro otočení zápasu. Do třetí třetiny jsme nastoupili jako vyměnění – byli to ti naši staří dobří buldoci tak, jak je známe ze začátku sezóny. Najednou hráči oplývali bojovností, dobrým bruslením a pohlednou kombinační hrou a odměna přišla – po Sedláčkově vyrovnání vstřelil Hegenbart nedlouho před koncem vítěznou branku. Hosté sice zle dotírali, ale na našem perně vybojovaném vítězství už nic nezmněnila ani hra bílinských bez brankáře.
Zasloužené a vydřené vítězství a třibody do tabulky!

TJ HC Řisuty – HC Draci Bílina 4:3 (0:2,2:1,2:0)
Branky domácích: 2× Hegenbart, Fortelka, Sedláček

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák