TJ HC Řisuty VS. HC Děčín
41. KOLO // 17:00 23.2., ZS Slaný

Hrací systém letošního ročníku 2. ligy

Hrací systém letošního ročníku 2. ligy

Stručný úvod

Pro druhou hokejovou ligu je bohužel příznačné, že každým rokem se mění její herní systém a tak přinášíme informaci, jaká bude forma soutěže v tomto roce. Pro letošní sezónu 2. ligy jsou družstva rozdělena do 3 skupin. Ve Skupině Západ (naše mužstvo) a Střed je po 10-ti týmech. V naší skupině jsou to tato družstva: Klatovy, Bílina, Klášterec nad Ohří, Sokolov, Děčín, Kobra Praha, Trutnov, Vrchlabí, Jablonec nad Nisou a Řisuty.
V 1. části soutěže se družstva utkají ve skupinách čtyřkolově každý s každým. Ve 2. části pak mužstva, umístěná po 1. části ve skupinách Západ a Střed na 1.-8. místě sehrají celkem 3 kola (osmifinále, čtvrtfinále a semifinále) play-off s tím, že osmifinále se hraje na 4 vítězná utkání, čtvrtfinále a semifinále na 3 vítězná utkání. Pro sestavení dvojic v osmifinále platí, že nejlépe umístěné družstvo skupiny Západ po základní části hraje s nejhůře umístěným mužstvem ve skupině Střed a obráceně, dále pak druhé nejlepší družstvo Západu s druhým nejhorším družstvem ve skupině Střed atd.
Pro sestavování dvojic ve čtvrtfinále a semifinále platí, že nejlépe umístěné družstvo po 1. části soutěže hraje s družstvem, umístěným po 1. části nejhůře, druhé nejlepší s druhým nejhorším atd.
Družstva, umístěná po 1. části ve skupině Západ a Střed na 10. místě se utkají dvoukolově každý s každým s tím, že výsledky utkání z předchozích částí soutěže se nezapočítávají. Družstvo, které se umístí po této části soutěže na posledním místě, sestupuje do krajské soutěže.
Vítězná družstva ze semifinále (skupiny Západ a Střed) a vítěz moravské skupiny se utkají dvoukolově každý s každým. Vítěz získává právo účasti v první lize.

10.08. v 20:33 | Autor článku

Aktuality

15.02. Rozhodnutí DK - Šimon Náprstek obdržel za faul v utkání proti HC BAK Trutnov trest do 4. 3. 2019.

28.01. Přátelské utkání - HC Řisuty - Česká univerzitní reprezentace 1:7.

25.01. Přátelské utkání - Řisuty se v pondělí, 28. 1., na zimním stadionu ve Slaném utkají s akademickou reprezentací ČR. Utkání začne v 19:00.

Archiv novinek »

Partneři

Hlavní partner Coca-Cola Česká republika
Partneři
Metrostav a.s. Řeznictví u Chvapilů ICOM transport a.s. Inco Engineering Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák