TJ HC Řisuty VS. HC Draci Bílina

Základní informace před začátkem další druholigové sezóny

Stručný úvod

Vážení příznivci řisutského hokeje, přinášíme Vám novinky z přípravy týmu na novou druholigovou sezónu. Po nepříliš vydařené sezóně 2015/2016, kdy jsme se neprobojovali do play-off a která byla v měřítku naší nespokojenosti již druhá v řadě, vedení klubu naplno pracovalo na přípravě nové sezóny, která se kvapem blíží.
Nejpodstatnější změnou je střídání na pozici trenéra. Dosavadní dlouholetý trenér Jan Novotný na svou funkci rezignoval a tak vedení HC muselo hledat náhradu. Honzovi Novotnému ale patří velké poděkování a respekt za práci, kterou po řadu let v pozici trenéra pro klub odvedl, všichni ho bereme jako jednoho z nás a trvale bude zapsán do historie klubu minimálně dvěma milníky; nejprve tím, že s klubem postoupil do druhé ligy a poté historickým úspěchem v podobě postupu do finále play-off skupiny Západ.
Na střídačce ho vystřídá Jiří Škubal, trenér s licencí B, který sice nemá zdaleka takové zkušenosti jako Jan Novotný, nicméně vedení HC po několika jednáních přesvědčil svým zanícením a velkou chutí do druholigové trenérské práce. Věříme, že uspěje a na počátku mu přejeme, aby mu veškerý elán a chuť, se kterými přichází, dlouho vydržel.
V realizačním týmu se dlouhodobě mnoho nemění a nejinak je tomu i nyní. K současnému týmu se oficiálně přidali Ladislav Beránek a Roman Bestarosti, kteří takto rozšíří počet členů realizačního týmu, který se bude starat o družstvo v průběhu sezóny.
Nejvíce jsou však logicky očekávány informace o nové podobě složení mužstva. V loňském roce jsme chtěli především omladit mužstvo – jak se však nakonec ukázalo, nedostatek herních zkušeností mezi dospělými mladé mužstvo stálo ztrátu řady bodů, které vyústilo v naši neúčast v play-off. Alespoň ale mladí hráči získali cenné zkušenosti, které, jak doufáme, uplatní v nové sezóně. Je však logické, že určité změny ve složení týmu nastanou.
Brankářem č. 1 by měl zůstat Jan Ilašenko, který je sice nově oficiálním třetím gólmanem Kladna, ale existuje dohoda na ose Kladno-Ilašenko–Řisuty, že by tento stále nadějný gólman mohl chytat u nás. Zbylá brankářská dvojice vykrystalizuje po přípravném období do začátku sezóny. Osu obranných řad budou tvořit stabilní beci, kteří u nás hrají po řadu sezón, nicméně počítáme s tím, že na dvou až třech postech dojde ke změně.
Co se týká útočných řad, pak pozitivní skutečností je fakt, že hlavní úderná síla první a druhé formace bude nadále bojovat v řisutských dresech v čele s kapitánem týmu Matějem Kosem. Do přípravy však chceme přivést nové tváře, které se s dosavadním složením zbylých útoků poperou o místa v sestavě. Pracujeme také rovněž na tom, abychom do mužstva přivedli 2–3 zkušenější hráče, kteří by vhodně doplnili náš mladý tým ať už svými zkušenostmi na ledě, nebo na střídačce či v kabině.
Přípravné období na ledě začíná 1.8. a v jeho rámci sehrajeme 6–8 přípravných zápasů. Ostrá sezóna startuje 14. 9., kdy zavítáme na led HC Vrchlabí. Celý rozpis základní části soutěže naleznete brzy na naší webové stránce.
Takže držte nám po celou sezónu palce a budeme rádi, když co nejvíc z Vás osobně zavítá na naše domácí zápasy na ZS ve Slaném .
Ivan Záleský, manažer

12.07. v 17:56 | Autor článku

6.08. Přípravné utkání - Úterý 21.8. Kobra Praha - Řisuty 18:00
Pátek 24.8. Řisuty - Letňany 19:00
Úterý 28.8. Řisuty - Bílina 19:00
Pátek 31.8. Letňany - Řisuty 17:00
Úterý 4.9. Řisuty - Kobra Praha 19:00
Čtvrtek 6.9. Bílina - Řisuty 18:00

12.06. Trenérský tandem Procházka-Kašák pokračuje na lavičce HC Řisuty i v nastávající sezóně 2017/2018 - Vedení TJ HC Řisuty oznamuje, že na základě posledních několika jednáních mezi vedením HC a dosavadním trenérem bylo dosaženo dohody a shody na základních cílech mužstva pro nastávající sezónu a tak s uspokojením informujeme, že na trenérské lavičce budou i nadále pokračovat jako hlavní trenér Martin Procházka a asistent Martin Kašák. Od tohoto tandemu si slibujeme stabilizaci jak hráčského kádru, tak i herního projevu mužstva. Vedení TJ HC bude s trenérským tandemem úzce spolupracovat i při skládání týmu na nadcházející sezónu, ve které bychom chtěli po několika letech stagnace opět zaútočit na vyšší příčky 2. ligy.

8.09. Hlavním trenérem pro sezónu 2016/17 je Martin Procházka - Dříve avizovaný kouč HC Řisuty, Jiří Škubal st., skončil u týmu poměrně záhy po svém nástupu do funkce. Následně v průběhu měsíce srpna probíhalo intenzivní hledání nového hlavního trenéra, kterým se nakonec stal bývalý vynikající kladenský a reprezentační hokejista, držitel mnoha hokejových trofejí a ocenění, Martin Procházka. Současně byla u týmu zřízena nově funkce asistenta trenéra, kterou bude zastávat náš dlouholetý hráč, Martin Kašák. Nový trenérský tandem započal ihned intenzivní práci na doladění týmu před blížícím se začátkem ostré sezóny.

Metrostav a.s. Holubtech s.r.o. ICOM transport a.s. Agro ZZN Obec Řisuty AGRA Řisuty, s.r.o. Autoškola Šlajchrt Autodoprava Dvořák